Sanal Pos Nedir

Gün geçtikçe gelişen iletişim hizmetleri firmaların satış ve pazarlama işlemlerinin internet üzerine kaymasına neden olmuştur. Türkiye geneli internet kullanım raporuna bakıldığında 50 milyon kişiye yaklaşan kullanıcı sayısı ile pazarlama faaliyeti yapılabilecek en önemli ve maliyeti en düşük alan olduğu görülmektedir.

 

Albaraka olarak sanal mağazalarınızdaki satışların güvenle yapılabilmesi için e-POS sistemi kurulmuştur.

Albaraka e-POS Sanal POS uygulamasını almak isteyen üye işyerlerinin SSL Sertifikası almış veya alabilecek özellikte olması ve kendi adlarına satış için kullandıkları özel sayfalarının olması gerekmektedir.

 

Albaraka e-POS'un size sunduğu fırsatlar;

İşlem Statü Sorgulama

e-POS üye işyerlerimiz sipariş numarası, üye işyeri numarası ve terminal numarası bilgilerini göndererek işlemin durumu, tutarı, tarihi, kart numarası(maskeli), sipariş numarası ve onay kodu bilgilerini alabilme, olası mutabakat sorunlarını işlem bazında durum sorgulayarak çözebilme kolaylığına sahipler.

Karma İşlem

Karma işlem geliştirmesiyle birlikte World üye işyerlemiz bir kısmını puan ile bir kısmını ise peşin veya taksitle yapabilirler! İşlem adedi yoğun olan üye işyerlerimiz ile sigorta, havaalanı gibi üye işyerlerimize bu kolaylığı tavsiye ederiz.

Dövizli Sanal POS

"Dövizli POS" hizmeti artık Sanal POS’ta! Bunun için müşterilerimizin standart POS’ta olduğu gibi Euro, USD hesabı olması yeterlidir. Çalışma prensibi standart POS ile aynıdır. Euro ve USD işlemler sadece yabancı kartlar için çalışır. Yerli kartlar ile TL işlemler yapılır.

Sanal POS ile İleriye Yönelik İşlemler

ALBARAKA e-POS üye işlerimiz standart sanal POS ları ile ileriye yönelik işlemler sayesinde satışın gerçekleştirilmesini istedikleri işlemin tarihini girebilir o tarihte onay alabilirsiniz.

Text Rapor

Text rapor sayesinde ALBARAKA Üye işyerleri excell’deki satır sınırlaması sorunu ile karşılaşmaz ve arama sonuçlarında aldıkları rapora diledikleri gibi ulaşabilirler.

Albaraka e-POS'un size sunduğu diğer fırsatlar;

- Yeni bir satış kanalı sağlar,
- Kullanılan 128 bit SSL şifrelemesi sayesinde maksimum güvenlik sağlar,
- Pazarınızı genişletir ve müşteri potansiyelinizi arttırır,
- Düşük maliyetleri ile çok ucuza mağaza açma imkanı yaratır,
- Sunulan hızlı ve teknolojik hizmet sayesinde müşterilerinizin memnuniyetini ve bağımlılığını arttırır,
- Firmanızın imajını güçlendirir,
- Firmanıza rekabet üstünlüğü sağlar,
- Firmanızın yerel bir pazardan daha geniş pazarlara, hatta yurtdışına açılmasına olanak sağlar,
- Ürün ve hizmet satışlarınızın saniyeler içinde gerçekleşmesini sağlar,
- World ile taksitli satışlar yapabilmenize imkan verir,
- Satışlarınızla ilgili bilgileri saklar,
- 3D Secure ile ek güvenlik standartları sağlar